System rynnowy ciągły

Rodzaje i przekroje rynien

Profil gzymsowy

Przekrój 125

Rynna gzymsowa o przekroju 125 ma bardzo szeroki zakres zastosowań od bardzo małych dachów takich jak balkony , tarasy czy altany poprzez domy jednorodzinne , wielorodzinne oraz mniejsze budynki przemysłowe ( hale , kurniki )Jest to najczęściej stosowany rozmiar rynny na rynku.

Przekrój 150

Rynna gzymsowa o przekroju 150 mm jest stosowana na budynkach przemysłowych o bardzo dużych powierzchniach dachów. Czasami na taką rynnę decydują się klienci którzy chcą wyeksponować rynnę na swoim domu jednorodzinnym.

 

Profil kwadratowy

Przekrój 125

Rynna kwadratowa o przekroju 125 mm jest stosowana w szczególności na budynkach jednorodzinnych o prostej a zarazem nowoczesnej  bryle. Rynny kwadratowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

 

Przekrój 150

Rynna kwadratowa o przekroju 150 mm jest stosowana na dużych obiektach przemysłowych oraz na nowo powstających budynkach użyteczności publicznej.

 

 

Przekrój rynny spustowej

Rura spustowa 75×100 może być stosowana do wszystkich rodzajów i przekrojów rynien poziomych  jest ona najczęściej montowaną rynną pionową. Dzięki swoim rozmiarom efektywnie odprowadza wodę nawet z dużych połaci dachu.

Kolorystyka rynien

W naszej ofercie posiadamy największą gamę kolorów rynien kwadratowych aluminiowych. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi kolorami.