System rynnowy ciągły

Zalety systemu

Niezwykle szczelny

Dzięki zastosowaniu rynny w jednym odcinku unikamy łączeń, które są najczęstszym miejscem przecieków.​

Produkowany na wymiar

Rynny wykonywane są bezpośrednio u klienta na dokładną długość dachu budynku.​

Bogata kolorystyka

Nasz oferta zawiera kilkadziesiąt kolorów stalowych i aluminiowych.​

Estetyka i design

Kształty profili oraz zastosowanie haków wewnątrz rynny ma pozytywny wpływ na wygląd budynku.​

Profil rynny

Głębokie profile rynien pozwalają na odprowadzenie większej ilości wody z powierzchni dachu.

Rodzaje i przekroje rynien

Profil gzymsowy

Przekrój 125

Rynna gzymsowa o przekroju 125 ma bardzo szeroki zakres zastosowań od bardzo małych dachów takich jak balkony , tarasy czy altany poprzez domy jednorodzinne , wielorodzinne oraz mniejsze budynki przemysłowe ( hale , kurniki )Jest to najczęściej stosowany rozmiar rynny na rynku.

Przekrój 150

Rynna gzymsowa o przekroju 150 mm jest stosowana na budynkach przemysłowych o bardzo dużych powierzchniach dachów. Czasami na taką rynnę decydują się klienci którzy chcą wyeksponować rynnę na swoim domu jednorodzinnym.

 

Profil kwadratowy

Przekrój 125

Rynna kwadratowa o przekroju 125 mm jest stosowana w szczególności na budynkach jednorodzinnych o prostej a zarazem nowoczesnej  bryle. Rynny kwadratowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

 

Przekrój 150

Rynna kwadratowa o przekroju 150 mm jest stosowana na dużych obiektach przemysłowych oraz na nowo powstających budynkach użyteczności publicznej.

 

 

Przekroje rur spustowych

Rura spustowa o najmniejszym przekroju jest stosowana na budynkach małej architektury takich jak altany , balkony , wiaty.

Rura spustowa 75×100 może być stosowana do wszystkich rodzajów i przekrojów rynien poziomych  jest ona najczęściej montowaną rynną pionową. Dzięki swoim rozmiarom efektywnie odprowadza wodę nawet z dużych połaci dachu.

Największa rura spustowa może być zastosowana tylko do rynien o przekroju 150 mm . Odprowadza ona wodę z  budynków o bardzo dużych powierzchniach dachu.

Kolorystyka

W naszej ofercie posiadamy największą gamę kolorów rynien.

Dostępne kolory rynien stalowych​

Huta Arcelor Mittal, Grubość 0,5 mm – stal

Dostępne kolory rynien aluminiowych

Grubość 0,7 mm – aluminium powlekane

Rynny miedziane i tytancynkowe

Grubość 0,6 mm

Schemat systemu

Montaż metalowych rynien ciągłych

Montaż rynien ciągłych zaczynamy od pomiarów długości rynien poziomych oraz wyznaczenia miejsca na lej spustowy. Następnie profilujemy rynnę , montujemy zakończenia używając do tego deklownicy , wycinamy leje spustowe , uszczelniamy zakończenia klejem do rynien oraz montujemy wewnątrz rynny co 45 cm uchwyty doczołowe. W taki sposób mamy już przygotowaną rynnę do montażu.

Jedna osoba jest w stanie zamontować odcinek do długości 15 mb wymaga to jednak pewnej wprawy dlatego najlepiej gdy dwie osoby wynoszą rynnę do okapu dachu. Następnie wkładamy do środka rynny poziomicę i wyznaczmy odpowiednie spadki. Rynny są w jednym odcinku na całej długości dachu dzięki czemu spadki mogą być naprawdę minimalnę co pozytywnie wpływa na wygląd i estetykę końcową. Uchwyty przykręcamy za pomocą wkrętów 4,8x35mm.

Kolejnym etapem jest montaż rynien pionowych. W pierwszej kolejności wkręcamy uchwyty rury w odstępach maksymalnie co 2 metry , następnie łączymy kolana z rurą na odpowiednią długość okapu oraz rurą pionową. Wszystkie elementy skręcamy wkrętami i montujemy do uchwytów.

Montaż rynien ekipie dwuosobowej zajmuję od kilku do kilkunastu godzin w zależności od wielkości budynku.